Ankara Havadis

Yunus Emre Enstitüsü, Londra’da Türk el sanatlarını tanıttı

LONDRA YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ, 30 EYLÜL-10 EKİM TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN LONDRA EL SANATLARI HAFTASI’NDA BU YIL DA YERİNİ ALDI. ÜÇ YILDIR MOZAİKTEN MİNYATÜRE, TEZHİPTEN EBRUYA TÜRK EL SANATLARINI TANITAN YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ, BU YIL TEZHİP SANATI ÜZERİNE ODAKLANDIĞI PROGRAMIYLA 4 FARKLI DESENDE TOPLAM 10 AYRI ÇEVRİMİÇİ ATÖLYE DÜZENLEDİ.

Yunus Emre Enstitüsü, Londra’da Türk el sanatlarını tanıttı
85 views
13 Ekim 2020 - 11:30

Londra Yunus Emre Enstitüsü, 30 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Londra El Sanatları Haftası’nda bu yıl da yerini aldı. Üç yıldır mozaikten minyatüre, tezhipten ebruya Türk el sanatlarını tanıtan Yunus Emre Enstitüsü, bu yıl tezhip sanatı üzerine odaklandığı programıyla 4 farklı desende toplam 10 ayrı çevrimiçi atölye düzenledi.

Londra Yunus Emre Enstitüsünün üçüncü kez katıldığı bu organizasyona, kendini profesyonel olarak geliştirmek isteyenlerin yanı sıra bu sanatı tanımak isteyenler de olmak üzere şimdiye kadar toplam 257 sanatsever katıldı. Bu yıl 250’den fazla tanınmış kurum ve sanatçının yer aldığı Londra El Sanatları Haftasında çevrim içi yapılan atölyelerle sadece İngiltere’den değil dünyanın farklı yerlerinden de katılım sağlandı ve daha geniş bir kitleye geleneksel Türk sanatların tanıtımı yapılmış oldu.

Atölyelerde müzehhip Hanifi Dursun’un öğrencisi, Woking Art Society ödüllü müzehhibe Nagihan Seymour geleneksel ve modern motiflerden örnekler sundu.

Bu yıl altıncı kez Londralılarla buluşan Londra El Sanatları Haftası, her yıl birbirinden renkli atölyelere, dünya markası haline gelmiş tasarımlara, ünlü sanatçılara ve tasarımcılara ev sahipliği yapıyor. Festivalde bu sene dünyanın her yerinden 300 tanınmış ve yeni çıkan markalar, galeriler ve sanatçılar yer aldı. Londra El Sanatları Haftası, bu yıl da hayal gücünün, tutku ve becerinin altının çizildiği birçok programla, geniş çapta bir katılımcıya ulaştı. Dünyaca ünlü tasarımcı ve sanatçıların da ağırlandığı festivalde, kendi işini kurmak, sanatını, zanaatını geliştirmek isteyenler de, işinin ustası isimlerle tanışma ve atölyelerinde eğitim alma fırsatı buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.