Ankara Havadis

ATO’dan üyelerine dış ticaret seminerleri

ANKARA TİCARET ODASI (ATO) ÜYELERİNİN İHRACAT POTANSİYELİNİ ARTIRMAK VE ULUSLARARASI TİCARETTE REKABETÇİLİĞİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN TİCARET BAKANLIĞI İŞ BİRLİĞİ İLE “DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ” PROGRAMI DÜZENLEDİ.

ATO’dan üyelerine dış ticaret seminerleri
140 views
21 Ekim 2020 - 13:20

Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerinin ihracat potansiyelini artırmak ve uluslararası ticarette rekabetçiliğini güçlendirmek için Ticaret Bakanlığı iş birliği ile “Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri” düzenledi.

19-20 Ekim tarihlerinde online olarak gerçekleştirilen seminerlerde Ticaret Bakanlığı uzmanları ve alanında deneyimli isimler dış ticaretle ilgili mevcut uygulamalar, verilen teşvikler, mevcut yasal düzenlemeler ve pazara girişte karşılaşılan engellerle bu engellere yönelik çözüm yöntemleri hakkında bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı. Seminerin ilk günü İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY’nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim Marka ve Tasarım Destekleri, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, E-Ticaret Sitelerine Üyelik Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu, Döviz Kazandırıcı Hizmetlere Sağlanan Devlet Destekleri başlıklarıyla gerçekleşti. Seminerin ikinci gününde ise, E- Ticaret / E-İhracat Uygulamaları, Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları, Ticarette Teknik Engeller, 7723 Sayılı Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu konuları ele alındı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO üyelerinin yurt dışı pazarlara açılarak ihracat yapabilir hale gelmesi için çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti. Baran, “Pandemi nedeniyle dünya pazarında ortaya çıkan fırsatları değerlendirmek istiyoruz. Hedefimiz dünyada ihracat yapılmayan yer kalmaması. Üyelerimizin her birini dünyanın her bir noktasına ticaret yapabilir hale getirene kadar çalışacağız” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.