Ankara Havadis

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Erbakan’dan ’ABD’ açıklaması: “Politikalarında köklü bir değişiklik beklemek saflık olur”

YENİDEN REFAH PARTİSİ LİDERİ DR. FATİH ERBAKAN, “ABD’DE BAŞKANLIK KOLTUĞUNA KİM OTURURSA OTURSUN ABD YÖNETİMİNİN ÖZELLİKLE İSRAİL, ORTADOĞU, DOĞU AKDENİZ, KIBRIS VE TÜRKİYE İLE İLGİLİ SİYONİST HEDEFLERİ ÖNCELEYEN POLİTİKALARINDA KÖKLÜ BİR DEĞİŞİKLİK BEKLEMEK SAFLIK OLUR” DEDİ.

Erbakan’dan ’ABD’ açıklaması: “Politikalarında köklü bir değişiklik beklemek saflık olur”
117 views
06 Kasım 2020 - 18:10

Yeniden Refah Partisi Lideri Dr. Fatih Erbakan, “ABD’de başkanlık koltuğuna kim oturursa otursun ABD yönetiminin özellikle İsrail, Ortadoğu, Doğu Akdeniz, Kıbrıs ve Türkiye ile ilgili Siyonist hedefleri önceleyen politikalarında köklü bir değişiklik beklemek saflık olur” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tüm dünyanın merakla beklediği ABD seçimlerinin sonuçları ile ilgili yaptığı değerlendirmede kim seçilirse seçilsin Türkiye için bir farklılık oluşturmayacağını belirtti. Erbakan, ABD seçimleri hakkında yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Türkiye’nin ABD’deki başkanlık seçimi sonrası ABD ile yeni dönem politikalarını oluştururken ABD yönetiminin Ortadoğu ve Doğu Akdeniz’de izlediği İsrail yanlısı ve Türkiye ile diğer bölge ülkelerinin aleyhine politikaları ciddi şekilde göz önüne alması gerekmektedir. ABD yönetiminin Suriye politikasında Türkiye’yi süreç dışına çıkarmaya çalışması, Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’nin güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleriyle işbirliği yoluna gitmesi ve Suriye’de ‘Büyük İsrail’ ajandasını takip etmesi güven sorunuyla birlikte Türkiye açısından büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Türkiye’nin S-400 konusunda olduğu gibi ABD ile ayrışma içerisine girdiği hayati öneme sahip birçok stratejik konuda güven sorununun artarak devam etmekte olduğunu göz ardı etmemek gerekir. ABD’de başkanlık koltuğuna kim oturursa otursun ABD yönetiminin özellikle İsrail, Ortadoğu, Doğu Akdeniz, Kıbrıs ve Türkiye ile ilgili Siyonist hedefleri önceleyen politikalarında köklü bir değişiklik beklemek saflık olur.”

“’Stratejik ortaklık’ yerine bağımsız bir dış politika tesis edilmeli”

Türkiye’nin tarihten gelen misyonu, jeopolitik konumu ve hedefleri doğrultusunda D-8 ve D-60 ülkeleriyle dayanışma içerisinde özgün ve bağımsız bir dış politika izlemesinin hayati bir öneme sahip olduğunu ifade eden Erbakan, “Ülkemizin milli menfaatlerimiz, kendi önceliklerimiz doğrultusunda politikalar geliştirmesi ve Batılı ülkelerle sözde ‘stratejik ortaklık’ tesis etmek yerine, dış ilişkilerini mütekabiliyet esasları çerçevesinde düzenlemesi daha yerinde bir tutum olacaktır” dedi.

“Bu konuda mevcut iktidarın temkinli ve bilinçli olmasında büyük fayda var”

Tam bağımsız bir dış politika tesis edilmesi gerektiğini belirten Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm Amerikan başkanları gibi Joe Biden’ın da seçimlerden ABD Başkanı olarak çıkması durumunda İsrail Devleti’nin varlığını, güvenliğini ve Büyük İsrail Planı’nın yürütülmesini önceleyeceği muhakkaktır. ABD dış politikasının ana eksenini de bu zihniyet oluşturmaktadır. Biden’ın ABD Başkanı olarak seçilmesi durumunda Obama döneminde İsrail’in çıkarlarını ön plana alarak Türkiye ile uygulamaya çalıştığı ve iki ülke arasında bir proje olarak durmakta olan ‘model ortaklık’ fikrini yeniden Türkiye’ye dayatmaya çalışması söz konusu olabilir. Bu konuda mevcut iktidarın temkinli ve bilinçli olmasında büyük fayda vardır.”

“Biden’ın başkan seçilmesi halinde bu Siyonist politikaları aynen sürdürmesi kuvvetle muhtemeldir”

Biden’ın Mart 2013’te düzenlenen AIPAC (Amerikan-İsrail Kamu İşleri Komitesi) konferansında yaptığı Siyonist ideolojiye olan inancını ve bağlılığını bir kez daha teyit ettiği konuşmasını hatırlatan Erbakan, “Birlikte görev yaptığı Başkan Obama’nın da İsrail Devleti’ne yaptığı katkıları ifade ederken, ABD’nin önceki 8 başkanıyla görev yaptığını ve hiçbir başkanın Obama kadar İsrail’i korumadığını vurgulamıştı. Biden, Obama yönetiminde başkan Yyrdımcısı olarak görev yaparken İsrail’den yana büyük siyasi sorumluluklar üstlenmiş ve bu yolda önemli gelişmelerde başrol oynamıştır. Bu nedenle başkan seçilmesi halinde bu Siyonist politikaları aynen sürdürmesi kuvvetle muhtemeldir” açıklamasında bulundu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.