Ankara Havadis

HAVELSAN dünya devleriyle aynı listede yer aldı

HAVELSAN TELEKOM BULUT PLATFORMU, HAZİRAN AYINDA AVRUPA TELEKOMÜNİKASYON STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ’NÜN (ETSI) AĞ FONKSİYONLARINI SANALLAŞTIRMA VE MOBİL KENAR BİLİŞİM BİRLİKTE ÇALIŞABİLİRLİK TESTLERİNDEN BAŞARIYLA GEÇMESİNİN ARDINDAN, ŞİMDİ DE DÜNYA DEVLERİ İLE AYNI LİSTEYE GİRDİ.

HAVELSAN dünya devleriyle aynı listede yer aldı
553 views
26 Ağustos 2020 - 18:01

HAVELSAN Telekom Bulut Platformu, Haziran ayında Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü’nün (ETSI) ağ fonksiyonlarını sanallaştırma ve mobil kenar bilişim birlikte çalışabilirlik testlerinden başarıyla geçmesinin ardından şimdi de dünya devleri ile aynı listeye girdi.

Open Source NFV Management and Orchestration MANO (OSM) ekosistemi listesine girmeyi başaran HAVELSAN, bu listede Amazon, Red Hat, VMware, Whitestack ve Wind River gibi dünya devleri ile birlikte yer aldı.

HAVELSAN Telekom Bulut Platformu nedir?

OpenStack ve Kubernetes altyapısını tek bir noktada birleştiren, hem buluta özgü ağ fonksiyonu (CNF) hem de sanal ağ fonksiyonunu (VNF) destekleyen bir sanallaştırma platformudur. 5G, Mobil Kenar Bilişim (MEC), Radyo Erişim Şebekesi (RAN), Araç-Her Şey Haberleşmesi (V2X), Yapay Zeka, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IoT), Otomasyon ve Robotik gibi teknolojilerin hayata geçebilmesi için bu platform büyük önem taşımaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.