Ankara Havadis

“Sincan Karabağ için söylüyor”

AZERBAYCAN’IN KARABAĞ’I VE İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARINI KURTARMA MÜCADELESİNE SİNCAN’DAN DA DESTEK GELDİ. SİNCAN BELEDİYESİNİN HİMAYESİNDE SİNCAN’DA İKAMET EDEN PROFESYONEL VE AMATÖR SANATÇILAR BİR ARAYA GELDİ, KARABAĞ İÇİN “ÇIRPINIRDI KARADENİZ” TÜRKÜSÜ SÖYLEDİ. SİNCAN SOKAKLARI DA TÜRKİYE VE AZERBAYCAN BAYRAKLARI İLE DONATILDI.

“Sincan Karabağ için söylüyor”
132 views
09 Kasım 2020 - 13:10

Azerbaycan’ın Karabağ’ı ve işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine Sincan’dan da destek geldi. Sincan Belediyesinin himayesinde Sincan’da ikamet eden profesyonel ve amatör sanatçılar bir araya geldi, Karabağ için “Çırpınırdı Karadeniz” türküsü söyledi. Sincan sokakları da Türkiye ve Azerbaycan bayrakları ile donatıldı.

Sincanlı sanatçılar mikrofonlarını aldı, Karabağ için söyledi. Sincan Belediyesi himayesinde Sincan’da ikamet eden 6 sanatçı bir araya geldi. Kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı davalarına destek olmak ve Karabağ ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla “Çırpınırdı Karadeniz” türküsünü seslendirdiler.

Bahadır Mert, Ekrem Özel, Hasan Sağındık, Kamil Avcı, Mehmet Demirtaş ve Ömer Faruk Bostan’ın seslendirdiği türkü büyük beğeni topladı.

Sincan Sokakları Azerbaycan bayraklarıyla donatıldı

Sincan sokakları Türkiye ve Azerbaycan bayrakları ile donatılarak birlik ve beraberlik mesajları verildi. Tek millet iki devlet anlayışıyla Azerbaycan’ı her alanda desteklemeye ve vatan mücadelelerinde yanlarında olmaya devam edeceklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Karabağ Türk’tür, Azerbaycan’dır, ecdadımızın yadigarıdır. Can Azerbaycanlı kardeşlerimize Sincanımızdan selam olsun. Bizler de tüm kalbimiz ve dualarımızla dost ve kardeş Azerbaycan’ın her zaman yanındayız” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.