Ankara Havadis

Sözleşme imzalayan çiftçiye tohum ve gübre desteği

TÜRKŞEKER’İN SÖZLEŞMELİ TARIM VE MÜNAVEBE SİSTEMİ İLE ÜRETİCİLERE VERDİĞİ DESTEKLER KAPSAMINDA TÜRKŞEKER İLE SÖZLEŞME İMZALAYAN ÇİFTÇİLERE TOHUM VE GÜBRE DESTEĞİ HEMEN VERİLİYOR.

Sözleşme imzalayan çiftçiye tohum ve gübre desteği
94 views
23 Kasım 2020 - 11:10

Türkşeker’in sözleşmeli tarım ve münavebe sistemi ile üreticilere verdiği destekler kapsamında Türkşeker ile sözleşme imzalayan çiftçilere tohum ve gübre desteği hemen veriliyor.

Türkşeker’den borsa fiyatlarından alım garantisi

Türkşeker, model kapsamında üretilen ürünlere değerinde alım garantisi veriyor. Türkşeker, bu kapsamda 2021 üretim yılında sözleşmeli olarak hububat üretimi yapacak çiftçilerin ürünlerini bölgedeki borsa fiyatlarına göre değerinde alacak.

İlk avanslar Kasım ayının sonunda ödenecek

Türkşeker’in çiftçiyi faiz yükünden kurtarmak için verdiği avans destekleri de devam ediyor. Türkşeker, bu kapsamda buğday ve arpa ekimi yapan üreticilere Kasım ayının sonunda avans ödemelerini gerçekleştirecek. Çiftçilerin desteklerden yararlanabilmesi için en kısa zamanda sözleşme imzalamaları gerekiyor.

Ziraat bölge şefliklerine müracaat etmek yeterli

Türkşeker’in verdiği alım ve fiyat garantisinden her çiftçi yararlanabiliyor. Bunun için çiftçilerin bulundukları bölgedeki Türkşeker’e bağlı ziraat bölge şefliklerine müracaat ederek sözleşme imzalamaları yeterli oluyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.