Ankara Havadis

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Enerjide dışa bağımlılık azalacak”

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN KARADENİZ’DE DOĞALGAZ REZERVİNİN BULUNDUĞUNUN AÇIKLANMASI ÜZERİNE KONUŞAN, TÜRKİYE ESNAF VE SANATKARLARI KONFEDERASYONU (TESK) GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “BÖYLE DERİN NEFES ALDIRAN BİR MÜJDENİN VERİLMESİ ÜLKE OLARAK EKONOMİDE ÖNÜMÜZÜN DAHA DA AÇILMASI VE DIŞA BAĞIMLILIĞIN SONA ERMESİ ANLAMINA GELMEKTEDİR” DEDİ.

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Enerjide dışa bağımlılık azalacak”
109 views
21 Ağustos 2020 - 15:40

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’de doğalgaz rezervi bulunduğunu açıklaması üzerine, “Böyle derin nefes aldıran bir müjdenin verilmesi ülke olarak ekonomide önümüzün daha da açılması ve dışa bağımlılığın sona ermesi anlamına gelmektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan müjdenin ülke geleceği için çok olumlu olduğunu, artık Türkiye’nin her alanda parmakla gösterilen bir ülke olacağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjdeyi ülke olarak büyük bir sevinçle karşıladık. Böyle derin nefes aldıran bir müjdenin verilmesi ülke olarak ekonomide önümüzün daha da açılması ve dışa bağımlılığın sona ermesi anlamına gelmektedir. En önemlisi ekonomide istikrarın sağlanması ile fiyatlar düşecek ve piyasalara güven gelecek. Ülke olarak en fazla harcama yaptığımız enerjiye yapılacak harcamaların azalması ile üretimi yapılan ürünlerin maliyetlerinin düşmesini sağlayacaktır. Bu da daha az maliyetle üretim ve dış pazarlarda rekabet gücümüzü artıracaktır” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.