Ankara Havadis

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Esnafımız dijital dönüşümle fark oluşturacak”

ESNAF VE SANATKÂRIN DİJİTAL DÖNÜŞÜMLE FARK YARATACAĞINI VURGULAYAN TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “TİCARET BAKANLIĞI HİMAYESİNDE GOOGLE İLE KONFEDERASYONUMUZUN YAPTIĞI İŞBİRLİĞİ SAYESİNDE ESNAF VE SANATKÂRIMIZ DİJİTAL DÖNÜŞÜMLE FARK YARATACAK. ÜCRETSİZ ONLİNE EĞİTİMLER İLE ÇAĞIMIZIN GEREKLİLİĞİNE UYGUN OLARAK TÜM ESNAFIMIZ BU FIRSATTAN YARARLANMALI” DEDİ.

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Esnafımız dijital dönüşümle fark oluşturacak”
32 views
24 Aralık 2020 - 13:10

Esnaf ve sanatkârın dijital dönüşümle fark oluşturacağını vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ticaret Bakanlığı himayesinde Google ile konfederasyonumuzun yaptığı işbirliği sayesinde esnaf ve sanatkârımız dijital dönüşümle fark oluşturacak. Ücretsiz online eğitimler ile çağımızın gerekliliğine uygun olarak tüm esnafımız bu fırsattan yararlanmalı” dedi.

Esnaflar Programı hakkında bilgi veren Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandemiden en çok olumsuz etkilenen, işleri yavaşlayan hatta duran ekonominin can damarı esnaf ve sanatkârımız dijital dönüşümle artık işlerini büyütecek. Konfederasyonumuz, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha Koç, Google Yükselen Pazarlar Başkan Yardımcı Meir Brand ve Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu’nun katılımıyla basın açıklamasını dijital olarak yaptığımız bu işbirliği ile kafe ve restoran işleten esnaf ve sanatkarımız ücretsiz olarak online eğitim alarak işlerini sanal ortama taşıma, dijital ortamda daha çok müşteriye ulaşma gibi adımlarla pandeminin olumsuz etkilerini de silebilecek. Pandemiden en çok etkilenen 20 ilde yüz yüze görüşmelerin de yapılacağı bu program ile çağımızın şartlarının da gerektiği şekilde e-ticarete tamamen adapte olmak isteyen kafe ve restoranlar için önemli bir fırsat” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.