Ankara Havadis

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Taşımacı esnafı şiddete maruz kalmamalı”

TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “VİRÜSLE MÜCADELE NOKTASINDA TOPLUMUN TÜM KESİMLERİ GİBİ CANLA BAŞLA ÇALIŞAN TAKSİCİ, DOLMUŞÇU VE HALK OTOBÜSÇÜ ESNAFIMIZ DA GÖREVİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEYE VE MÜŞTERİLERİNİ EVİNE, İŞİNE GÜVENLE ULAŞTIRMAYA ÇALIŞMAKTADIR. EKMEK PARASI İÇİN ÇALIŞIRKEN BAŞTA MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALLARI OLMAK ÜZERE 14 KURULA UYMA KONUSUNDA MÜŞTERİLERİNİ UYARAN TAŞIMACI ESNAFINA İTİRAZ ETMEK YERİNE HERKES YARDIMCI OLMALI. TEK DERDİ GEÇİM GAYESİ OLAN ESNAFIMIZA ASLA SÖZLÜ YA DA FİZİKİ ŞİDDET UYGULANMAMALI” DEDİ.

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Taşımacı esnafı şiddete maruz kalmamalı”
69 views
20 Ekim 2020 - 10:10

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Virüsle mücadele noktasında toplumun tüm kesimleri gibi canla başla çalışan taksici, dolmuşçu ve halk otobüsçü esnafımız da görevini en iyi şekilde yerine getirmeye ve müşterilerini evine, işine güvenle ulaştırmaya çalışmaktadır. Ekmek parası için çalışırken başta maske ve sosyal mesafe kuralları olmak üzere 14 kurula uyma konusunda müşterilerini uyaran taşımacı esnafına itiraz etmek yerine herkes yardımcı olmalı. Tek derdi geçim gayesi olan esnafımıza asla sözlü ya da fiziki şiddet uygulanmamalı” dedi.

Salgından korunmanın tek yolunun kurallara uymaktan geçtiğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnafımız her gün yüzlerce hatta binlerce kişiyle muhatap olup müşterilerini gideceği yere sağ salim ulaştırmak için çalışıyor. Zaman zaman darp edilen, zaman zaman katledilen şoför esnafımız işini en iyi şekilde yaparken hem kendi sağlığını hem de müşterilerinin sağlığını korumak için gerekli hiçbir tedbiri almaktan kaçınmıyor. Ancak bazı toplu taşıma alanlarında taşımacı esnafımızın maske ve sosyal mesafe kuralları konusundaki uyarıları vatandaşlar tarafından dikkate alınmıyor. Özellikle şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımalarında bazı vatandaşlar çeşitli bahanelerle maske takmayı reddediyor. Ancak şu an ülkemizde ve tüm dünyada görünmez bir düşmanla mücadele ettiğimizi unutmamalıyız. Mart ayından beri gerekli tedbirler ışığında salgınla yaşamayı öğreniyoruz. Bu konuda herkes birbirinin sağlığını korumak zorundadır. Maske takmama konusunda ısrarcı olmak, gerekli hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymamak kabul edilebilir bir davranış değil” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.