Ankara Havadis

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: “Bu sinsi, karanlık, art niyetli sözleşmeden çıkılması son derece hayırlı bir gelişmedir”

YENİDEN REFAH PARTİSİ GENEL BAŞKANI DR. FATİH ERBAKAN, “SUÇ İSNAT EDİLEN ŞAHISLAR ADİL BİR ŞEKİLDE YARGILANIR VE ADİL BİR YARGILAMA SONUCU SUÇLARI SABİT OLURSA SUÇUN ŞAHSİLİĞİ ESASTIR. BUNLAR ADİL BİR ŞEKİLDE CEZAYA ÇARPTIRILABİLİR. ANCAK BÜTÜN SİYASİ PARTİSİNİ MİLYONLARCA İNSANIN DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK ETKİLENECEĞİ ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASI UYGUN BİR DURUM DEĞİLDİR” DEDİ.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: “Bu sinsi, karanlık, art niyetli sözleşmeden çıkılması son derece hayırlı bir gelişmedir”
23 views
25 Mart 2021 - 16:00

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin, ”Bunlar toplumuza, aile yapımıza, yeni nesillerimize enjekte edilmek istenen zehirlerdir. Toplumuzu, aile yapımızı, yeni nesillerimizi doğrudan doğruya tehdit eden bu sinsi, karanlık, art niyetli sözleşmeden Cumhurbaşkanlığı kararıyla çıkılması son derece hayırlı bir gelişmedir” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, partisinin genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. HDP’nin kapatılması konusunda Erbakan, geçmişte yaşanan örnekler de göz önünde bulundurulduğunda partilerin kapatılmasının bir çözüm olmadığını, tam tersine daha büyük sorunlara neden olacağını savundu. Erbakan, söz konusunu siyasi partinin kapatılmasının bu partiye oy veren 6 milyon seçmenin de aslında dolaylı cezalandırılması manasına geldiğini söyledi. Erbakan, partileri milletin açıp milletin kapatması gerektiğine inandıklarını belirterek, “Suç isnat edilen şahıslar adil bir şekilde yargılanır ve adil bir yargılama sonucu suçları sabit olursa suçun şahsiliği esastır. Bunlar adil bir şekilde cezaya çarptırılabilir. Ancak bütün siyasi partisini milyonlarca insanın doğrudan veya dolaylı olarak etkileneceği şekilde cezalandırılması uygun bir durum değildir. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak, 83 milyonu kapsayacak, kucaklayacak kardeşliğin, birliğin, beraberliğe hakim olacak bir zihniyetin ülkemizde hakim olması için her türlü katkıyı vermeye hazırız” diye konuştu.

“İstanbul Sözleşmesi, toplumuza, aile yapımıza, yeni nesillerimize enjekte edilmek istenen zehirdir”

Türkiye’nin tarafı bulunduğu İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi hakkında da konuşan Erbakan, ”Bunlar dış güçlerin laboratuvarlarında üretilmiş zehirlerdir. Toplumuza, aile yapımıza, yeni nesillerimize enjekte edilmek istenen zehirlerdir. Toplumuzu, aile yapımızı, yeni nesillerimizi doğrudan doğruya tehdit eden bu sinsi, karanlık, art niyetli sözleşmeden Cumhurbaşkanlığı kararıyla çıkılması son derece hayırlı bir gelişmedir” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.