Ankara Havadis

Altındağlı kadınların tekstil atölyesi

ALTINDAĞLI KADINLAR, ALTINDAĞ BELEDİYESİ KADIN EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZLERİNDE EDİNDİKLERİ BİLGİ VE BECERİLERİ, HAYATA AKTARMAYA DEVAM EDİYOR. ALTINDAĞLI KADINLAR, ÜNLÜ TEKSTİL FİRMALARI İÇİN DİKİM YAPIYOR.

Altındağlı kadınların tekstil atölyesi
134 views
31 Ağustos 2020 - 10:10

Altındağlı kadınlar, Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde edindikleri bilgi ve becerileri, hayata aktarmaya devam ediyor. Altındağlı kadınlar, ünlü tekstil firmaları için dikim yapıyor.

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın talimatlarıyla, Güneşevler Mahallesi Şair Baki Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nde kurulan atölyede, ünlü tekstil firmalarından gelen siparişleri diken Altındağlı kadınlar, arı gibi çalışıyor. Markalardan alınan siparişleri özenle diken kadınlar, bu atölye sayesinde ev ekonomilerine de katkı sağlıyor.

“El emeği çok değerli”

Kadınların, Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde edindikleri bilgi ve becerileri maddi kazanca dönüştürmesi için projeler geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Balcı, “Kadınlarımızın el emeği bizim için çok değerli Bu emeklerini kazanca dönüştürebilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Fikir üretiyor, projeler geliştiriyor, maddi ve manevi destek sağlıyoruz. Kadınlara yönelik projelerimize her zaman öncelik verdik. Bundan sonra da bu düşüncelerle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Altındağlı kadınların tekstil atölyesini ziyaret eden Başkan Balcı “Burada sabırla, özenle dikilen her ürün hem maddi hem de manevi olarak çok değerli Kadınlarımızın nasıl emek verdiğini, özen gösterdiğini bizzat yerinde gördüm. Emeği geçen herkesin eline sağlık…” ifadelerini kullandı.

Başkan Balcı’dan Davet

“Altındağlı kadınların kendilerini geliştirmeleri, sosyal hayata ve iş hayatına atılmaları için Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerimizin ve bu merkezlerde açılan kursların çok önemli olduğunu düşünüyorum” diyen Başkan Balcı, tüm Altındağlı kadınları merkezlerden faydalanmaya çağırdı. Kadınların eğitim aldıkça, bu eğitimi ailelerine, özellikle de çocuklarına aktaracağını söyleyen Başkan Balcı, “Altındağ’ın daha fazla gelişmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.