Ankara Havadis

Bakan Karaismailoğlu, Koreli mevkidaşı ile görüştü

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU, KORE CUMHURİYETİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 8. KÜRESEL ALTYAPI İŞ BİRLİĞİ KONFERANSI’NA VİDEO-KONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI. BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, AYNI ZAMANDA KORELİ MEVKİDAŞI HYUNG-MEE KİM İLE ÇEVRİMİÇİ OLARAK İKİLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ.

Bakan Karaismailoğlu, Koreli mevkidaşı ile görüştü
39 views
08 Aralık 2020 - 14:10

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kore Cumhuriyeti tarafından düzenlenen 8. Küresel Altyapı İş birliği Konferansı’na video-konferans yöntemiyle katıldı. Bakan Karaismailoğlu, aynı zamanda Koreli mevkidaşı Hyung-mee Kim ile çevrimiçi olarak ikili görüşme gerçekleştirdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, bu yıl, küresel salgın sebebiyle KAİK’in VIII. Toplantısı’nın 8 Aralık 2020 tarihinde video-konferans yöntemiyle gerçekleştirildiği bildirildi. Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Hyung-mee Kim’in davetine icabet eden Bakan Karaismailoğlu’nun kutlama mesajı, konferansın açılış oturumunda yayınlandı. Bakan Karaismailoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ulaştırma ve haberleşme alanında gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı büyük altyapı projelerine değindi.

KAİK marjında, Bakan Karaismailoğlu ile Koreli mevkidaşı Hyung-mee Kim arasında çevrimiçi olarak ikili görüşme de gerçekleştirildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Görüşmede, ülkemizde Koreli firmaların katılımıyla başarıyla gerçekleştirilmiş ve halihazırda yapımı devam eden altyapı projeleri değerlendirildi. Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilmesi planlanan önemli altyapı yatırımları için olası iş birliği olanakları görüşüldü” denildi.

Toplantıda ayrıca, dünya çapında önemli altyapı projeleri yer alınırken, bir marka haline gelen müteahhitlik firmaları ile Koreli firmaların üçüncü ülkelerdeki yatırım projelerinde ortaklık yapmaları hususu da ele alındı.

Konferansa Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Hyung-mee Kim, Kore Uluslararası Müteahhitler Derneği Başkanı Kun-K Lee ve Özbekistan İnşaat Bakanı Batir Zakirov katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.