Ankara Havadis

Başkan Taşdelen’den “Belediye çalışanlarına aşıda öncelik” talebi

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI ALPER TAŞDELEN, SAĞILIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’YA ÇAĞRIDA BULUNARAK, BELEDİYE İŞÇİLERİNİN DE ÖNCELİKLE AŞI YAPILACAK GRUBA DAHİL EDİLMESİNİ İSTEDİ

Başkan Taşdelen’den “Belediye çalışanlarına aşıda öncelik” talebi
62 views
14 Aralık 2020 - 15:10

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulunarak, belediye işçilerinin de öncelikle aşı yapılacak gruba dahil edilmesini istedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yaptığı açıklamada, Türkiye’de Covid-19 aşısının sağlık çalışanları, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile riskli grupların ardından belediye çalışanlarına da öncelikle uygulanması gerektiğini söyledi.

Özellikle Covid-19’dan vefat eden cenazeleri taşıyan ve defneden, tıbbi ve katı atıkları toplayan belediye işçilerinin de risk altında olduğuna dikkati çeken Taşdelen, şunları kaydetti:

“Belediyelerin cenaze defin işleri yapan, riskli yerlerde dezenfekte çalışmalarını yapan, toplu taşıma ile her gün binlerce yurttaşımızı taşıyan, sosyal yardımları ev ev dağıtan, denetimlerde birçok riskli yere girmek zorunda kalan çalışanları da riskli gruplar arasına alınmalı. Belediye çalışanları pandemi dönemi boyunca tüm yurtta hayatın ve hizmetlerin aksamaması için sürekli görev başında olmuş, fedakarca çalışmışlardır. Sağlık çalışanları, 65 yaş üstü büyüklerimiz ve riskli grupların ardından, belediye çalışanlarının da yaptıkları işin risk taşıması nedeniyle, öncelikli olarak aşı kapsamına alınmasını Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu’na iletmek isterim.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.