Ankara Havadis

Çankaya kurban alanında ilk gün yoğunluğu

ÇANKAYA BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZIRLANAN MÜHYE KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANI HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA BAYRAMIN İLK GÜNÜ KURBANLARINI KESMEK İSTEYEN ÇANKAYALILARIN TERCİHİ OLDU. VATANDAŞLAR ÇANKAYA BELEDİYESİNCE ALINAN ÖNLEMLERLE KURBAN İBADETLERİNİ RAHAT VE HİJYENİK BİR ORTAMDA YERİNE GETİRME İMKANI BULDU.

Çankaya kurban alanında ilk gün yoğunluğu
138 views
31 Temmuz 2020 - 15:30

Çankaya Belediyesi tarafından hazırlanan Mühye Kurban Satış ve Kesim Alanı her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramın ilk günü kurbanlarını kesmek isteyen Çankayalıların tercihi oldu. Vatandaşlar Çankaya Belediyesince alınan önlemlerle kurban ibadetlerini rahat ve hijyenik bir ortamda yerine getirme imkanı buldu.

Bu yıl salgın hastalık nedeniyle satışların yapılmaya başlandığı andan itibaren ek tedbirler alan Çankaya Belediyesi, bayramın ilk gününde de tedbirleri elden bırakmadı. Maskesiz girişe izin verilmeyen alanın girişinde ateş ölçümü de yapıldı. Çok sayıda zabıta giriş çıkışlarda tedbir alarak alanın güvenliğini sağlarken, temizlik ekipleri ve ilaçlama ekipleri de hazır bulundu. Kurban Bayramı boyunca olası kazalara karşı alanda ambulans, sağlık görevlileri ve veteriner hekimleri de hazır bulunduran Çankaya Belediyesi, hazırladığı çeşmelerle de vatandaşa hizmet verdi.

Herhangi bir karmaşa oluşmaması için randevu saatlerine göre kurbanların kesilmesine izin veren ve böylece aşırı kalabalık oluşmasının önüne geçen Çankaya Belediyesi, hazırladığı caraskalda ehil kasaplarla vatandaşlara destek oldu. Yerde kesim yapılacak her bir kurban için 16 metrekarelik alan çizilerek, iki kesim alanı arasında 2 metre mesafenin korunmasını sağlayan belediye ekipleri, vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için el arabalarını hazır bulundurarak, poşet dağıtımı da yaptı.

Sosyal mesafeye özel önem gösterildi

Pandemi nedeniyle alınan bütün önlemlerin yanı sıra özellikle sosyal mesafe kuralına dikkat edildi. Zabıta ekipleri kurala uyulması konusunda vatandaşları sık sık yaptıkları anonslar ve sözlü müdahalelerle uyararak, mesafenin korunmasını sağladı. Çankaya Belediyesinin her yıl olduğu gibi bu yıl da kurduğu 6 kişilik yakalama timi de bayram boyunca görev yaparak ilçenin farklı yerlerinden gelen talepleri karşılayacak. Kurban satın alma ve kesim hakkında bilgilendirme broşürlerinin dağıtıldığı alanda Çankaya Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca ibadetlerini yerine getirmeye gelecek vatandaşlara çay ikramında da bulunuyor. Vatandaşlar Kurban Bayramı boyunca talep ve şikayetleri için Çankaya Belediyesi Çözüm Merkezi’ni 444 06 01 numaralı telefondan arayabilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.