Ankara Havadis

Darbeci Hafter yaverini katliam için gönderdi

LİBYA’NIN DOĞUSUNDAKİ İSYANCILARIN, HAFTER’İN YAVERİ BOUTİGAN’I TOPLU MEZARLARIN SORUMLUSU İKİ TUGAYDAN BİRİ OLAN 106’NCI TUGAY KOMUTANLIĞINA TUGAY KOMUTAN YARDIMCISI OLARAK ATADIĞI ÖĞRENİLİRKEN, LİBYA’DAKİ KAYNAKLARCA; DARBECİ HAFTER’İN YB. BOUTİGAN’A YENİ KATLİAMLAR İÇİN EMİR VERDİĞİ İDDİA EDİLDİ.

Darbeci Hafter yaverini katliam için gönderdi
63 views
30 Aralık 2020 - 12:10

Libya’da Hafter’in yaveri Boutigan’ın toplu mezarların sorumlusu iki tugaydan biri olan 106’ncı Tugay Komutanlığına tugay komutan yardımcısı olarak atandığı öğrenildi. Libya’daki kaynaklar, darbeci Hafter’in YB. Boutigan’a yeni katliamlar için emir verdiğini iddia etti.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Libya’nın doğusundaki isyancıların Darfur katillerinin başı Hafter’in yaveri Yb. Safwan Ali Muhammed Boutigan’ı toplu mezarların sorumlusu iki tugaydan biri olan 106’ncı Tugay Komutanlığına tugay komutan yardımcısı olarak atadığı öğrenildi. Kaynaklar, Libya’daki kaynaklarca darbeci Hafter’in Yb. Boutigan’a yeni katliamlar için emir verdiğini, bunun işaretlerinin de Libya’nın bağımsızlığının yıl dönümü nedeniyle yaptığı konuşmada belli olduğunun iddia edildiğini bildirdi. Kaynaklar, kendilerine karşı çıkan kabileleri kanlı biçimde cezalandıran milisler ile Birleşmiş Milletler raporlarına göre Darfur’da katliamlara imza atan Sudanlı Cancavid militanları ve binlerce Çadlı isyancıdan oluşan darbeci Hafter güçlerinin daha önce Tarhuna’da işlenen savaş suçlarından sorumlu tutulduklarını hatırlatarak, yeni talimatları uygulayabilecekleri değerlendirmesinde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.