Ankara Havadis

Dilucu Gümrük Kapısı’nda rekor metamfetamin yakalaması

TİCARET BAKANLIĞI GÜMRÜK MUHAFAZA EKİPLERİNCE DİLUCU GÜMRÜK KAPISI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONDA, BİR TIRIN YAKIT DEPOSUNDA 260 KİLOGRAM SIVI METAMFETAMİN CİNSİ UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ. BU YAKALAMA İLE GÜMRÜK MUHAFAZA EKİPLERİ TEK SEFERDE YAPILAN EN BÜYÜK MİKTARDAKİ METAMFETAMİN YAKALAMASINA İMZA ATTI.

Dilucu Gümrük Kapısı’nda rekor metamfetamin yakalaması
119 views
01 Ekim 2020 - 11:50

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Dilucu Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda, bir tırın yakıt deposunda 260 kilogram sıvı metamfetamin cinsi uyuşturucu madde ele geçirildi. Bu yakalama ile Gümrük Muhafaza ekipleri tek seferde yapılan en büyük miktardaki metamfetamin yakalamasına imza attı.

Iğdır’da bulunan Dilucu Gümrük Kapısı’na gelen Türk plakalı bir tırda Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan kontroller sırasında tırın deposunda akaryakıt haricinde akışkan bir sıvı bulunabileceğinden şüphelenildi. Tır narkotik dedektör köpeği ile kontrol edildi. Narkotik dedektör köpeğinin tırın depolarından birine tepki vermesi üzerine depoda bulunan sıvıdan numune alındı. Alınan numunenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizinde “metamfetamin hidroklorür” olduğu anlaşıldı. Depo yerinden sökülerek içerisindeki uyuşturucu boşaltıldı. Yapılan tespitte depoda toplam 260 kilogram metamfetamin olduğu belirlendi.

Yakıt deposuna gizlenerek yakıt izlenimi verilmek istenen, gece saatlerinde gümrük kapısına getirilerek kontrol görmeden Türkiye’ye giriş yapabileceği düşünülen rekor miktardaki uyuşturucu Gümrük Muhafaza ekiplerinin dikkati ve uzmanlığı sayesinde yakalandı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma devam ederken, uyuşturucunun naklinde kullanılan araca el konuldu ve araç sürücüsü gözaltına alındı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.