Ankara Havadis

Gaziler Sosyal Tesisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılıyor

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR. KAHRAMAN GAZİLERİN BİRLİKTE VAKİT GEÇİREBİLMELERİ İÇİN SOSYAL TESİS YAPILMASI ÇALIŞMALARINA BAŞLAYAN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HACI BAYRAM-I VELİ ÇARŞISI’NDAKİ GAZİLER SOSYAL TESİSİNİN AÇILIŞINI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA GERÇEKLEŞTİRECEK.

Gaziler Sosyal Tesisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılıyor
88 views
23 Ekim 2020 - 12:30

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hacı Bayram-ı Veli Çarşısı’ndaki Gaziler Sosyal Tesisi’nin açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Şehit Yakınları ve Gaziler Şube Müdürlüğü’nün kurulmasının ardından Hacı Bayram-ı Veli Çarşısı’nda Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Merkezi ile kahraman gazilerin birlikte vakit geçirebilmesi için tamamlanan sosyal tesisin açılışı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilecek. Açılış hakkında bilgi veren Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinatörü Ömer Faruk Sanal, “Başkanımız göreve geldiği günden itibaren şehit yakınları ve gazilerle ilgili çalışmalarda personelini teşvik etti. Bu konuyla ilgili bir takım planlar oluşturuldu. Bu planların bir parçası da Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Merkezi’nin kurulması ve gazilerin sosyalleşmesi için bir tesis oluşturulmasıydı” dedi.

Sanal, “Salgın biter bitmez kahraman gazilerimiz buluşup beraber vakit geçirebilecekleri, kitap okuyabilecekleri sosyal bir mekâna kavuşmuş olacaklar” ifadelerini kullandı.

Gazilerden Büyükşehir’e teşekkür

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre önce Şehit Yakınları ve Gaziler Şube Müdürlüğü kurulduğunu hatırlatan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Dul Yetim Derneği Genel Başkan Mustafa Işık ise, “Bu şube müdürlüğü kurulduktan sonra ilk faaliyeti olarak Ankara’ya ve Başkent’e yakışan bir yerde Gaziler Sosyal Tesisi’ni kurmak oldu. Gaziler Sosyal Tesisi’nin açılışı için Büyükşehir Belediyemize ve Başkent’e yakışacak bu tesisi hizmete geçiren tüm ekiplerine teşekkür ederiz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.