Ankara Havadis

İskenderun’da 72 kilo 563 gram kokain ele geçirildi

TİCARET BAKANLIĞI GÜMRÜKLER MUHAFAZA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE DAİRESİ VE HATAY GÜMRÜK MUHAFAZA KAÇAKÇILIK VE İSTİHBARAT MÜDÜRLÜĞÜNÜN MÜŞTEREK ÇALIŞMASI SONUCU İSKENDERUN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONDA 72 KİLOGRAM 563 GRAM KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ.

İskenderun’da 72 kilo 563 gram kokain ele geçirildi
117 views
19 Ağustos 2020 - 10:10

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi ve Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünün müşterek çalışması sonucu İskenderun’da gerçekleştirilen operasyonda 72 kilo 563 gram kokain ele geçirildi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesince yürütülen istihbarı ve risk analizine yönelik çalışmalar sonucu Türkiye limanlarına gelen gemiler risk analizine tabi tutuldu. Çalışma neticesinde Kolombiya’dan İskenderun’a gelecek kömür yüklü yabancı bayraklı bir gemi riskli olarak değerlendirildi. Gemi Türkiye karasularına girdiği andan itibaren ‘Gemi Takip Sistemi’ üzerinden takibe alındı. Geminin limana yanaşması sonrasında ise Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ile Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri gemide arama yaptı. Yaşam mahalli, yakıt tankları, makine dairesi ve yük ambarlarında titizlikle süren aramalar sonucunda geminin güvertesinin altında tespit edilen gizli bölmede siyah renkli iki çanta bulundu. Gizli bölmeden çıkarılarak açılan çantaların içerisinde yaklaşık 65 paket olduğu görüldü. Bu paketlerin içerisindeki toz maddenin uyuşturucu test cihazında yapılan testinde ‘kokain’ cinsi uyuşturucu madde olduğu anlaşıldı. Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonu ile 72 kilo 563 gram ağırlığındaki yaklaşık 25 milyon lira değerindeki kokaine el konulurken, konuya ilişkin soruşturma kapsamında yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.