Ankara Havadis

Keçiören’de 10 litre atık yağ getirene çanta hediye

KEÇİÖREN BELEDİYESİ TARAFINDAN BİTKİSEL ATIK YAĞLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ İÇİN BAŞLATILAN KAMPANYA KAPSAMINDA 10 LİTRE VE ÜZERİ ATIK YAĞ GETİREN VATANDAŞA CÜZDAN DA OLABİLEN ALIŞVERİŞ ÇANTASI HEDİYE EDİLİYOR. KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK, “ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN YAYIMLANAN BİTKİSEL ATIK YAĞLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDA BAŞLATTIĞIMIZ KAMPANYA İLE VATANDAŞIMIZIN EVİNDE BİRİKTİRDİĞİ 10 LİTRE VE ÜZERİ BİTKİSEL ATIK YAĞ KARŞILIĞINDA BİR ADET AÇILIP KAPANAN CÜZDAN ŞEKLİNDE ALIŞVERİŞ ÇANTASI HEDİYE EDİYORUZ” DEDİ.

Keçiören’de 10 litre atık yağ getirene çanta hediye
48 views
04 Ocak 2021 - 11:10

Keçiören Belediyesi tarafından bitkisel atık yağların geri dönüşümü için başlatılan kampanya kapsamında 10 litre ve üzeri atık yağ getiren vatandaşa cüzdan da olabilen alışveriş çantası hediye ediliyor. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yayımlanan Bitkisel Atık Yağlarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında başlattığımız kampanya ile vatandaşımızın evinde biriktirdiği 10 litre ve üzeri bitkisel atık yağ karşılığında bir adet açılıp kapanan cüzdan şeklinde alışveriş çantası hediye ediyoruz” dedi.

Bitkisel atık yağların geri dönüşümü için çalışmalarını kesintisiz sürdüren Keçiören Belediyesi 10 litre ve üzeri atık yağ getirene alışveriş çantası hediye ediliyor.

Atık yağlar kaynağında biriktiriliyor

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, atık yağların kaynağında toplanmasına ilişkin yürütülen kampanyanın çevreyi korumak adına birçok fayda sağladığını aktararak, “Kampanya kapsamında Keçiören sınırları içindeki işletme ve evlerde kullanılan ve atık duruma gelen bitkisel yağlar kaynağında biriktirilerek kanalizasyon sistemine karışması önleniyor. Toplanan bitkisel atık yağlar geri kazanım tesislerinde biyodizele ve biyogaza dönüştürülüyor. Ayrıca çevre bilinci oluşturmak ve geri dönüşüme aktif katılımı artırmak için geri dönüştürülebilir her türlü atığı topluyoruz. Geri dönüşüm çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Çanta alışverişte kullanılıyor

Altınok, bitkisel atık yağların geri dönüşümü için başlatılan kampanya hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Kampanyamızla vatandaşlarımızın evlerinde biriktirdikleri bitkisel atık yağlar çantaya dönüşüyor. Evinde bitkisel atık yağ biriktiren veya belediye binamızda yer alan Geri Dönüşüm Danışma birimine 10 litre ve üzeri bitkisel atık yağ getiren herkese anında çanta hediye ediyoruz. Katlanarak buzdolabına yapıştırılabilen çantayı alışverişe giden vatandaşımız kolayca kullanabiliyor. Kampanya haricinde mobil atık getirme merkezleri, atık toplama noktaları ve muhtarlıklar aracılığıyla da bitkisel atık yağları topluyoruz. Geri dönüşüm çalışmalarımız ve güncel kampanyalarımız hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız “0312 359 10 27” nolu Geri Dönüşüm Danışma Hattımızı arayabilirler.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.