Ankara Havadis

Mamak’ta yabani ot temizliği

MAMAK BELEDİYESİNCE, MAMAK GENELİNDE AĞAÇLANDIRMA ALANLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE, BOŞ ARAZİLER, PARK VE BAHÇELERDE BULUNAN VE YANGIN RİSKİ TEŞKİL EDEN YABANİ OTLARIN TEMİZLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Mamak’ta yabani ot temizliği
20 views
01 Ağustos 2021 - 14:10

Mamak Belediyesince ilçe genelinde ağaçlandırma alanları başta olmak üzere boş araziler, park ve bahçelerde yangın riski teşkil eden yabani otlar temizlendi.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde devam eden orman yangınları üzerine Mamak Belediyesi, ilçe genelinde ağaçlandırma alanları başta olmak üzere boş araziler, park ve bahçelerde yangın riski teşkil eden yabani otların temizliğini gerçekleştirdi. Yabani otlar sırt tırpanları ile biçilerek temizlenirken, çoğu bölgede ikinci tur yabani ot temizliğine de başlandı.

Bahar ayları ile boyları uzayarak görüntü kirliliği oluşturan yabani otların temizlendiğini belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Mahallelerimizdeki yeşil alanlarda ve çeşitli noktalarda hızla uzayan yabani otlar hem görüşü perdelemeleri açısından hem de görüntü kirliliği oluşturmaları açısından sıkıntı oluşturduğu için düzenli olarak tüm sokaklarımızda ot biçme ve temizleme çalışmaları yapıyoruz. Son birkaç gündür maalesef yaşadığımız orman yangınları ile aynı zamanda risk teşkil edecek durumları ortadan kaldırıyoruz. Bu çalışma ile bir yandan yangın riskini bir yandan da görüntü kirliliğini ortadan kaldırmış oluyoruz. Sokaklarımızın düzeni ve temizliği, hemşehrilerimizin rahatı için tüm ekiplerimizle aşkla çalışmaya devam ediyoruz. Tüm mesai arkadaşlarımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.