Ankara Havadis

Müzik çalışanlarından kısıtlama kararı ertelensin talebi

MÜZİK-SEN GENEL BAŞKANI İPEK KOÇYİĞİT, “MÜZİK VE SAHNE EMEKÇİLERİNİN MESLEK KURULUŞU OLARAK YÖNETİCİLERİMİZDEN BEKLENTİMİZ, DÜĞÜN SALONLARI VE DİĞER MÜZİKLİ İŞ YERLERİ İÇİN GETİRİLEN KISITLAMALARIN BİR AN ÖNCE KALDIRILARAK, BU İŞ YERLERİNDE EMEĞİ İLE ÇALIŞANLARIN TEKRAR İŞLERİNE KAVUŞTURULMASI YA DA BU TÜR İŞ YERLERİNDE KAYIT DIŞI ÇALIŞTIRILMASI NEDENİYLE HİÇBİR HAKTAN YARARLANAMAYAN MÜZİK VE SAHNE EMEKÇİLERİNE GEREKLİ MADDİ DESTEĞİN BİR AN ÖNCE SAĞLANMASIDIR” DEDİ.

Müzik çalışanlarından kısıtlama kararı ertelensin talebi
98 views
31 Ağustos 2020 - 23:31

Müzik sektöründe çalışan sanatçılar, İçişleri Bakanlığının geçtiğimiz günlerde yayınladığı genelge kapsamında eğlence mekanları ve düğün salonları gibi toplu organizasyon etkinliklerinde canlı müzik ve performans yapılmasına yönelik getirilen kısıtlama kararının ertelenmesini istedi.

Eğlence mekanları ve düğün salonlarında canlı müzik ve performans yapılmasına getirilen kısıtlama kararına tepkilerini dile getiren MÜZİK-SEN Genel Başkanı İpek Koçyiğit, “Müzik ve sahne emekçilerinin meslek kuruluşu olarak yöneticilerimizden beklentimiz, düğün salonları ve diğer müzikli iş yerleri için getirilen kısıtlamaların bir an önce kaldırılarak, bu iş yerlerinde emeği ile çalışanların tekrar işlerine kavuşturulması ya da bu tür iş yerlerinde kayıt dışı çalıştırılması nedeniyle hiçbir haktan yararlanamayan müzik ve sahne emekçilerine gerekli maddi desteğin bir an önce sağlanmasıdır” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.