Ankara Havadis

OSBÜK Başkanı Kütükcü: “OSB’lerimiz olabilecek afetlere daha hazır hale geliyor”

OSBÜK BAŞKANI MEMİŞ KÜTÜKCÜ, OSBÜK İLE AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL KAPSAMINDA 2021 YILI İÇERİSİNDE TÜRKİYE GENELİNDEKİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDE 600 BİNE YAKIN ÇALIŞANA AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİĞİNİ SÖYLEDİ.

OSBÜK Başkanı Kütükcü: “OSB’lerimiz olabilecek afetlere daha hazır hale geliyor”
65 views
27 Aralık 2021 - 12:10

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), Türk sanayisinin lokomotifi organize sanayi bölgelerini olabilecek afetlere karşı hazırlamaya devam ediyor.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında imzalanan protokol kapsamında 2021 yılı içerisinde Türkiye genelindeki organize sanayi bölgelerinde 600 bine yakın çalışana afet farkındalık eğitimi verildiğini söyledi. OSB’lerin Türkiye’nin sanayi üretiminde lokomotif rol oynadığını, 67 bin işletmeye ev sahipliği yapan OSB’lerin 2 milyon 200 binin üzerinde kişiye de doğrudan istihdam sağladığını ifade eden Kütükcü, “Ülkemizin sanayi üretiminin yüzde 40’ını gerçekleştiren OSB’lerimizdeki çalışanların ve tesislerin güvenliği son derece önemli. OSBÜK olarak burada özellikle 81 ilimizdeki organize sanayi bölgelerimizde çalışan kardeşlerimizin afet bilincinin artırılması, afet ve acil durumlarında neler yapılacağının doğru bir şekilde öğrenilmesi konusunu çok önemsiyoruz. Bunun için bu yılın Haziran ayında, OSB’lerimizin afet farkındalık ve bilinçlerini artırmak amacıyla AFAD ile bir protokol imzalamıştık. Bu protokol kapsamında 6 ay gibi kısa bir sürede 600 bine yakın OSB çalışanımızın eğitimlerini tamamladık. Önümüzdeki dönemde de bu eğitim ve çalışmalarımıza aralıksız devam ederek, OSB’lerimizin tamamını afetlere daha hazır hale getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Kütükcü, açıklamasında organize sanayi bölgelerindeki afet ve acil durum eğitimlerini veren AFAD’a ve çalışanlarına teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.