Ankara Havadis

Seslerini duyurmak için yapmadıkları kalmadı

EMNİYET SİVİL MEMURLARI SENDİKASI (ESİMSEN) PARAŞÜTLE UÇUŞ, DENİZE TÜPLÜ DALIŞ FAALİYETLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ. SENDİKA GENEL BAŞKANI AHMET SAĞLAM VE SENDİKA ÜYELERİ KAYSERİ’DE ERCİYES DAĞI’NIN 3100 METRE YÜKSEKLİĞİNDE YARDIMCI HİZMETLER SINIFININ KALDIRILMASI VE ÖZELLİKLE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARININ YAPILMASI İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

Seslerini duyurmak için yapmadıkları kalmadı
71 views
18 Ağustos 2020 - 10:10

Emniyet Sivil Memurları Sendikası (ESİMSEN) paraşütle uçuş, denize tüplü dalış faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Sendika Genel Başkanı Ahmet Sağlam ve sendika üyeleri Kayseri’de Erciyes Dağı’nın 3100 metre yüksekliğinde yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması ve özellikle Emniyet Genel Müdürlüğünde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının yapılması için basın açıklaması yaptı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yardımcı hizmetler sınıfının sesini en çok duyuran sendika ESİMSEN, yaptığı dikkat çekici faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz yıl ESİMSEN Genel Başkanı Sağlam, Ankara’da tandem yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirmiş ve havada paraşüt pilotuna çay ikram etmişti. Ayrıca Antalya’nın Kaş ilçesinde denize açılan sendika üyeleri ve Sağlam metrelerce derinliğe inerek, “’657’nin kanayan yarası yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılsın” pankartı açmıştı. Denizin altında da Sağlam ve arkadaşları 3 ince belli bardaktan temsili olarak çay içmişti. Birbirinden dikkat çekici faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyen ESİMSEN, bu sefer Kayseri’de Erciyes Dağı’nın 3100 metre yüksekliğine kadar tırmandı.

“Mübaşirlere, itfaiyecilere yapıldığı gibi bize de yapın”

ESİMSEN Genel Başkanı Sağlam o yükseklikte yaptığı basın açıklamasında, “Kamu kurumlarında sayıları yaklaşık 110 bin olan Yardımcı Hizmetler sınıfı arkadaşlarımızın sıkıntılarını dile getirmek için Erciyes Dağı’na tırmandık. Birçok kurumda yardımcı hizmetler sınıfında çalışan arkadaşlarımızın kariyer yapma imkanı yok. Örneğin Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışan sivil memur arkadaşlarımız için 17 yıldır görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılmamaktadır. Görev tanımları net olarak yapılmadığı için sıkıntılar yaşanmaktadır. Birçok üniversite mezunu arkadaşlarımız görevleri olmamasına rağmen temizlik, çay ve bulaşık işlerinde çalıştırılmaktadır. Diğer bir konu ise ek göstergelerin yapılmamasıdır. Devlet memurları arasında ek göstergeleri olmayan tek sınıf, yardımcı hizmetler sınıfıdır. Bu sıkıntılarımızı dile getirmek için daha önce paraşütle atladık, denize daldık şimdi Erciyes Dağı’na tırmanıyoruz. Sesimiz duyurulana kadar bu etkinliklerimiz ve faaliyetlerimiz devam edecek. Cumhurbaşkanımızdan isteğimiz mübaşirlere, itfaiyecilere yapıldığı gibi bir kereliğine mahsus bir üst kadroya yardımcı hizmetler sınıfının alınmasını istiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.