Ankara Havadis

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Milli mücadelenin taçlandığı gün kutlu olsun”

ZAFER BAYRAMI’NIN MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİN EN GÜZEL YANSIMASI OLDUĞUNU BELİRTEN TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “TARİHİ ŞANLI ZAFERLERLE DOLU OLAN BÜYÜK TÜRK MİLLETİMİZİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 98. YIL DÖNÜMÜNÜ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYOR, BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM” DEDİ.

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Milli mücadelenin taçlandığı gün kutlu olsun”
127 views
28 Ağustos 2020 - 9:50

Zafer Bayramı’nın milli birlik ve beraberliğin en güzel yansıması olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü vesilesiyle yazılı bir mesaj yayınlayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türk milletinin 1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı Milli Mücadele, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin vatan topraklarında bağımsız yaşama sevdasının tüm dünyaya ilanıdır. Onurla ve gururla yıldönümünü kutladığımız bu büyük zafer, tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanından ve bayrağından vazgeçmeyen bir millet olduğumuzun farkındayız. Büyük Zafer’in 98. yıldönümünde atalarımızdan bizlere miras kalan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Esnaf ve sanatkarlar camiası adına bu zaferi armağan eden İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle, minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.