Ankara Havadis

TİKA’dan Batı Afrika ülkesi Sierra Leone’de 1000 aileye gıda desteği

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA), SİERRA LEONE CUMHURBAŞKANI’NIN EŞİ FATİMA MAADA BİO’NUN İDARESİNDEKİ “GIDA SEPETİ PROJESİ” ÇERÇEVESİNDE, İHTİYAÇ SAHİBİ 1000 AİLEYE GIDA DESTEĞİNDE BULUNDU.

TİKA’dan Batı Afrika ülkesi Sierra Leone’de 1000 aileye gıda desteği
58 views
05 Ekim 2020 - 17:40

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sierra Leone Cumhurbaşkanı’nın eşi Fatima Maada Bio’nun idaresindeki “Gıda Sepeti Projesi” çerçevesinde, ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda desteğinde bulundu.

Destek kapsamında 25 ton pirinç, 25 ton şeker, 5 ton sıvı yağ, 2.5 ton bebek maması ve 25 ton tuz, Türkiye’nin Freetown Büyükelçisi Deha Erpek tarafından Sierra Leone Cumhurbaşkanı’nın eşinin ofisinde düzenlenen törenle teslim edildi.

Törende konuşan Fatima Maada Bio, verilen destekten dolayı Türkiye’ye müteşekkir olduklarını, taleplerine kısa süre içinde ve en etkin şekilde karşılık verilmesinden ötürü büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Bio, yardım malzemesinin ülke çapında ihtiyaç sahiplerine en adil şekilde dağıtılacağını söyledi.

Büyükelçi Erpek ise, Türkiye’nin her daim Sierra Leone’nin yanında olduğunu, iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda mükemmel düzeyde seyrettiğini vurguladı. Büyükelçi, Türkiye’nin zor zamanlarında Sierra Leone’ye elinden geldiğince destek vermeyi sürdüreceğini belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.