Ankara Havadis

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şehitlerin yazdığı destanları anlatan kısa film yarışması düzenliyor

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞINCA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN KATILACAĞI, 81 İLDEN 81 ŞEHİDİN KAHRAMANLIKLARINI ANLATAN “ŞEHRİMİN KAHRAMANI-ŞEHRİMİN ŞEHİDİ” KONULU ÖDÜLLÜ KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLENECEK.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şehitlerin yazdığı destanları anlatan kısa film yarışması düzenliyor
262 views
27 Şubat 2022 - 12:10

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca üniversite öğrencilerinin katılacağı, 81 ilden 81 şehidin kahramanlıklarını anlatan “Şehrimin Kahramanı-Şehrimin Şehidi” konulu ödüllü kısa film yarışması düzenlenecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünce, üniversite öğrencilerinin katılacağı, her ilin şehitlerinin kahramanlıklarını anlatacak kısa film yarışması düzenleniyor.

Bakanlık tarafından hazırlanarak Türkiye’deki tüm üniversitelere, kütüphanelere ve ilgili kurumlara dağıtılan “81 İlden 81 Şehidimizin Kahramanlık Destanları” kitabında yaşam hikayeleri yer alan şehitlerin yazdığı destanların filmlerle de anlatılması hedefleniyor. Bu kapsamda “Şehrimin Kahramanı-Şehrimin Şehidi” başlığıyla düzenlenecek kısa film yarışması üniversite öğrencilerine açık olacak. Yarışmaya başvurular 18 Mart’ta başlayacak ve 15 Temmuz 2022’de sona erecek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya bireysel veya grup olarak başvurulabilecek. Başvurular https://www.kahramanlikdestanlari.aile.gov.tr internet adresinden gerçekleştirilecek.

Yarışmada aralarında ‘Kesişme/İyi ki Varsın Eren’ filminin yönetmeni Özer Feyzioğlu ile ‘120’ filminin müzik yapımcısı Ömer Özhan Eren’in de yer aldığı Seçici Kurulun değerlendirmesi sonucu birinciye 20 bin lira, ikinciye 15 bin lira, üçüncüye 10 bin lira ödül verilecek. Birinci mansiyon ödülü 8 bin lira, ikinci mansiyon ödülü 5 bin TL olarak belirlendi.

Dereceye giren eserlerin 30 Ağustos 2022’de ilan edilmesi ve ödül töreninin 29 Ekim’de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.