Ankara Havadis

Ankara Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni gerçekleşti

ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2020-2021 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ. BU YIL COVİD-19 PANDEMİSİ NEDENİYLE KISITLI OLARAK GERÇEKLEŞEN TÖRENLE BİRLİKTE YENİ EĞİTİM YILININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ. ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİL VE TARİH-COĞRAFYA FAKÜLTESİ FARABİ SALONU’NDA GERÇEKLEŞEN AÇILIŞ TÖRENİ’NDE SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI’NIN ARDINDAN DEVLET KONSERVATUVARI ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN PİYANO EŞLİĞİNDE MÜZİK DİNLETİSİ YAPILDI. ARDINDAN ÖĞRENCİLER ADINA ÜNİVERSİTE KONSEY BAŞKANI GÖKAY GÜRBÜZ BİR KONUŞMA YAPTI. DAHA SONRA ÜNİVERSİTE TARİHÇESİNİ ANLATAN BİR KISA FİLM GÖSTERİMİ GERÇEKLEŞTİ.

Ankara Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni gerçekleşti
113 views
06 Ekim 2020 - 17:50

Ankara Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni gerçekleşti. Bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle kısıtlı olarak gerçekleşen törenle birlikte yeni eğitim yılının açılışı gerçekleşti.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda gerçekleşen Açılış Töreni’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından piyano eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Ardından öğrenciler adına Üniversite Konsey Başkanı Gökay Gürbüz bir konuşma yaptı. Daha sonra üniversite tarihçesini anlatan bir kısa film gösterimi gerçekleşti.

“9 grubun 3’ünün Ankara Üniversitesinin çok değerli bilim adamları olmasının gururunu yaşıyorum”

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda gerçekleşen Açılış Töreni’nde konuşan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Covid-19 enfeksiyonuna karşı yerli aşı ve ilaç çalışmalarında görev alan 3 bilim insanının Ankara Üniversitesi bünyesinde yer aldığını belirterek, “Cumhurbaşkanının talimatıyla TÜBİTAK’ta bir İlaç ve Aşı Platformu oluşturuldu. O platformda 9 ayrı noktadan bilim adamları var. O 9 grubun 3’ünün Ankara Üniversitesinin çok değerli bilim adamları olmasının gururunu yaşıyorum. Bu arkadaşlarımdan 2’sini 30yılı aşkın süredir tanıyorum. Bir tanesini yeni tanıdım. Bu arkadaşlarıma karşı saygım artıyor. Hakikaten fevkalade işler yapıyorlar. Ama bize düşen onların çalışma koşullarını daha da iyiye götürmek. Daha dün o 3 arkadaşımızla bir araya geldik ve nasıl daha iyiye gidebiliriz diye temas kurduk” ifadelerini kullandı.

Programa TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim’in yanı sıra birçok akademisyen katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.