Ankara Havadis

Öğrencilerin bir numaralı tercih kaynağı olan YÖK Atlas güncellendi

YÖK ATLAS PROGRAMINDAKİ “LİSANS VE ÖNLİSANS ATLASI İLE NET SİHİRBAZI” MODÜLLERİ YÖK TARAFINDAN YAPILAN ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE 2020-YKS VERİLERİNE GÖRE GÜNCELLENEREK 2021-YKS’DE ÜNİVERSİTE TERCİHİ YAPACAK ADAYLARIN, VELİLERİN VE REHBERLİK HİZMETİ SUNAN UZMANLARIN ERİŞİMİNE AÇILDI.

Öğrencilerin bir numaralı tercih kaynağı olan YÖK Atlas güncellendi
126 views
02 Aralık 2020 - 11:10

YÖK Atlas programındaki “Lisans ve Önlisans Atlası ile Net Sihirbazı” modülleri YÖK tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 2020-YKS verilerine göre güncellenerek, 2021-YKS’de üniversite tercihi yapacak adayların, velilerin ve rehberlik hizmeti sunan uzmanların erişimine açıldı.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla https://yokatlas.yok.gov.tr adresi üzerinden hizmete sunulan “Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas)” içerisindeki bazı modüller üzerinde yapılan güncelleme çalışmaları tamamlandı. Tercih sürecinin bilimsel düzeyde ilerlemesi ve öğrencilerin daha bilinçli tercih yapması için hayata geçirilen YÖK Atlas programındaki “Lisans ve Önlisans Atlası ile Net Sihirbazı” modülleri YÖK tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 2020-YKS verilerine göre güncellenerek, 2021-YKS’de üniversite tercihi yapacak adayların, velilerin ve rehberlik hizmeti sunan uzmanların erişimine açıldı.

Tercih dönemlerinin vazgeçilmez bilgi kaynağı

Adayların üniversite ve meslek tercihlerini yaparken daha bilinçli karar verebilmesini sağlamak amacıyla ilk kez 2016-ÖSYS sürecinde hizmete girerek adaylara adeta kariyer rehberliği hizmeti sunan YÖK Atlas, özellikle YKS tercih dönemlerinde adaylar ve rehberlik uzmanlarınca başvurulan en önemli ve güncel bilgi kaynağı oldu. YÖK Atlas programında Lisans/Önlisans Atlası ile Net Sihirbazı modüllerinin yanı sıra Lisans/Önlisans Tercih Sihirbazı, Mezun Başarı Atlası, Meslek Atlası ve Tercih Listem gibi modüller yer alıyor. Bu modüllerin güncellenmesine yönelik çalışmalar da devam ediyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.