Ankara Havadis

Prefabrik havuzlar eğitimin ve eğlencenin merkezi oldu

KEÇİÖREN BELEDİYESİ VE GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİNDE “YÜZME BİLMEYEN KALMASIN” PROJESİ KAPSAMINDA KEÇİÖREN’E KURULAN 3 ADET PREFABRİK HAVUZ ÇOCUKLARIN HEM SERİNLEMESİ HEM DE YÜZME ÖĞRENMESİ İÇİN HİZMETE BAŞLADI.

Prefabrik havuzlar eğitimin ve eğlencenin merkezi oldu
77 views
10 Ağustos 2021 - 13:10

Ankara Keçiören Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Keçiören’e kurulan 3 adet prefabrik havuz çocukların hem serinlemesi hem de yüzme öğrenmesi için hizmete başladı.

İlçedeki Kafkas, Atapark ve Yayla Mahallelerine inşa edilen 1.20 metre derinliğindeki havuzlar ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı. Prefabrik yüzme havuzlarıyla çocuklara hem yüzme eğitimi alacakları hem de doyasıya eğlenecekleri bir ortam hazırlandı. Aynı zamanda buralarda ağaçlandırma çalışmaları da yapılarak mahalle estetiğine uygun bir görünüm sağlandı.

Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki yüzme havuzu, aqua park ve spor tesislerinin sayısını artırdıklarını ve bu yıl içinde Keçiören’e 80 milyon TL‘lik spor yatırımı yapmaya devam ettiklerini aktardı. Altınok, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde yürütülen çalışmalarla spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceklerini de söyleyerek şunları kaydetti:

“İlçemizin dört bir yanında spor yatırımlarına devam ediyoruz. Mevcut tesislerimizi de yetişkinlerin ve çocukların yaz sıcağında serinlemesi için daha temiz ve konforlu hale getirdik. Aktepe Spor Tesisi ve Aqua Parkı, Abdürrahim Karakoç Kültür Spor ve Gençlik Merkezi, Mevlana Kültür ve Spor Merkezi, Etlik Olimpik Yüzme Havuzu, Kalaba Spor Tesisleri ve Kalaba Aqua Parkı vatandaşımızın hizmetindedir. Bütün spor tesislerimiz vatandaşımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza aittir. Herkes bu tesislerimizden sonuna kadar istifade edebilirler”.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.