Ankara Havadis

YÖK’ten tercih döneminde öğrencilere büyük destek

YÖK BAŞKANI PROF. DR. M. A. YEKTA SARAÇ, “YÖK ÇATISI ALTINDA, 200 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK SANAL FUARDA, OKUMAK İSTEDİĞİNİZ ÜNİVERSİTE İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ HUSUSLARI CANLI SOHBET ORTAMINDA ÜNİVERSİTELERİMİZİN YETKİLİLERİNDEN ÖĞRENEBİLECEKSİNİZ” DEDİ.

YÖK’ten tercih döneminde öğrencilere büyük destek
122 views
03 Ağustos 2020 - 17:10

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, “YÖK çatısı altında, 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek Sanal Fuarda, okumak istediğiniz üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz” dedi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için süreci kolaylaştırmak amacıyla üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda sanal fuar düzenleneceği açıklandı. Açıklamayı YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, resmi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 4-7 Ağustos tarihlerinde bir sanal fuar düzenleneceğini aktaran Saraç, “Sevgili öğrenciler, öncelikle Yükseköğretim Kurumları Sınavında göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bugünlerde program ve üniversite tercihi bağlamında geleceğiniz açısından önemli bir karar verme sürecindesiniz. İçinde bulunduğunuz şartları da dikkate alarak, üniversite tercihi yapacak adaylarımıza bu süreci kolaylaştırmak için ’Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’ adıyla üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla bir fuar düzenleyeceğiz” dedi.

’Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’ adıyla düzenlenen Fuarla YÖK, öğrencilere, Covid-19 salgını nedeniyle olası riskleri en aza indirgeyerek tercih edeceği üniversiteyi ve programı dijital ortamda yakından tanıtmayı hedeflendiğini aktaran Saraç, “YÖK çatısı altında, 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek Sanal Fuarda, okumak istediğiniz üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz. Bu Fuarın, tercih sürecinizi kolaylaştıracağına, daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapabilmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapacağınız tercihin size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca YÖK’ten edinilen bilgiye göre, 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek Sanal Fuarda, yükseköğretim kurumları canlı tanıtım etkinlikleri yapabilecekler, öğrenci adaylarıyla sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebilecekler; öğrencileri merak ettikleri hususlarda canlı sohbet yoluyla da bilgilendirebilecekler.

Üniversite tercihi yapacak gençlere yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkânların anlatılmasının hedeflendiği Fuar’a https://sanalfuar.yok.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.